Нов късен гол върна надеждите на Берое за място в Лига Европа - SportVox

снимка: Гонг

Тимът на Берое запази шансове за класиране в Лига Европа, след като надделя с минималното 1-0 над състава на Локомотив Пловдив в пряк сблъсък за четвъртата позиция. Мачът бе първи от 25-ия кръг на А група, а единственият гол отбеляза Тодор Христов шест минути преди последния съдийски сигнал.

Първото полувреме на двубоя като цяло бе доста скучно. Единственото малко по-чисто голово положение дойде едва в 36-ата минута. След центриране от фаул Теменлиев излезе лошо и изчисти топката към Раймонди. Уругвайският нападател на гостите, обаче, не се възползва от подаръка и стреля вдясно от вратата на домакините.

Втората част беше много по-интересна за наблюдаване, а пловдивчани могат да съжаляват, че не стигнаха до гол. В 60-ата минута, обаче, „смърфовете“ получиха леко рамо от главния рефер Антон Генов, който не свири чиста дузпа за фаул на Юнес Бенжелун срещу Петър Димитров. Само 120 секунди по-късно именно френският бранител имаше шанс за попадение,...