Удинезе се върна на четвърто място, Рома загуби шансове за ШЛ - SportVox

Отборът на Удинезе се върна на четвърто място в Серия А, след като спечели труден успех с 2-0 при визитата си на Киево в среща от 37-ия кръг на „калчото“.

Голмайсторът на гостите Антонио Ди Натале имаше шанс да открие резултата в 21-ата минута, но от малък ъгъл прати топката в напречния стълб на домакините. Седем по-късно Маурисио Исла изненада Стефано Сорентино и след далечен шут даде аванс на „фриуланите“. В 75-ата минута Квадво Асамоа получи пас от Пинци и с хубав изстрел оформи крайното 2-0.

Рома загуби шансове за Шампионската лига, след като загуби с 1-2  гостуването си на Катания. Сицилианци първи имаха възможност да стигнат до попадение, но шут в десетата минута на Макси Лопес попадна в левия стълб на Дони. Четири по-късно Франческо Тоти сложи кълбото на главата на Симоне Лория, който отблизо разстреля стража на домакините. В 31-ата минута Биаджанти намери добре Ледесма, но изстрелът на халфа попадна в горната греда. В 78-ата минута „слоновете“ заслужено...