Калиакра остава в А група, Видима измъкна точка от Берое, Монтана също би Славия - SportVox

Тимът на Калиакра запази мястото си в А група, след като в дербито на дъното надделя над Сливен с 2-1 в среща от предпоследния 29-и кръг.

Най-чистата възможност за гол през първата част дойде в нейния край, когато Кателиев се откъсна сам срещу Караманов, но не съумя да го преодолее. Само 180 секунди след почивката Иван Александров засече с глава центриране от корнер и даде аванс на каварненци. В 54-ата минута „воеводите“ възстановиха статуквото в мача след попадение с глава на резервата Ивайло Петров. В 76-ата домакините отново излязоха напред, след като Иван Райчев отбеляза гол след хубав плонж.

Берое и Видима-Раковски завършиха наравно 1-1 в Стара Загора. През първото полувреме двата отбора уцелиха по веднъж горната греда, след като първо Златинов улучи напречния стълб за домакините в 29-ата минута, а осем по-късно Русев направи същото за гостите. В 63-ата Златинов все пак даде преднина на заралии, след като получи топката в наказателното поле и с точен шут...