Първа победа за Ферари – Алонсо финишира 1-ви | Новини – praznuvam.com - Новини – praznuvam.com | Първа победа за Ферари –...

Маса и Хамилтън се сблъскаха в последния момент, Бътън не успя да довърши състезанието заради проблеми в бокса.

Фернандо Алонсо финишира първи в деветия кръг от сезон 2011. След това изключително зрелищно състезание испанеца поведе в класирането Себастиан Фетел и съотборника му Марк Уебър в Гранд При на Великобритания.

В последната обиколка Хамилтън и Маса се докоснаха в  битка за 4-то място, след като британецът трябваше да намали скоростта в последните обиколки, за да пести гориво. Маса опита атака, но на последния завой Хамилтън успя да се го мине, а бразилецът мина през тревата, за да завърши 5-ти.

Състезанието ще се запомни и с немалкото проблеми в бокса - един сблъсък и незавита гайка, заради която гумата на Дженсън Бътън падна точно преди включването към трасето. Това му попречи да продължи надпреварата.