След драматичен обрат Локо се класира за следващата фаза на Лига Европа - SportVox

Отборът на Локомотив София се класира по изключително драматичен начин за третия предварителен кръг на Лига Европа, след като успя да осъществи обрат до 3-2 срещу македонския Металург Скопие във втория мач между двата състава, игран на стадион „Васил Левски“. Гостите водеха с 2-1 преди последните пет минути, в които Йорданов и Божинов донесоха успеха на „железничарите“.

Срещата започна много неприятно за домакините, след като още в четвъртата минута Миле Кръстев бе намерен в наказателното поле, отправи шут, който Галев изби, но при втория опит македонецът намери мрежата на столичани. Едва в 18-ата минута софиянци успяха да отговорят с нещо по-сериозно, след като Атанасов шутира мощно с левачката, но встрани от вратата.

снимка: Йорданин Цветанов, SportVOX

След половин час игра бе и създадена и първата ситуация пред Павлович, след като Писаров отправи диагонален удар, но стражът изби. Кълбото отново се оказа в Писаров, който падна симулативно за дузпа, но...