Черна гора нанесе пета поредна загуба на България на Европейското в Чехия - SportVox

Българският национален отбор за кадети (16) загуби втория си мач от група G на Европейското първенство, дивизия А в Чехия. Българските баскетболисти бяха надиграни от Черна гора с резултат 68-81. Това бе пета поредна загуба за тях от началото на турнира и втора от съперник в борбата за оставане в дивизия А. До момента в класирането в групата България е последна с две загуби и е единственият отбор без успех. Следващата среща на тима ни е утре от 14.30 срещу Литва.

Подобно на миналия мач с Полша, и днешният започна много равностойно и с чести смени на водачеството в първите минути. Малко преди края на първата четвърт пък отборите бяха равни при 12-12. След игра кош за кош и още няколко смени на водачеството се стигна до 20-18 в полза на черногорците. Противникът на България запази водачеството си почти през цялата втора част, но минута и половина преди края й България изравни при 32-32. На почивката пък разликата отново бе две точки – 33-35.