Младежите ще спорят с Тунис за 13-ото място на Мондиала - SportVox

България постигна категорична победа с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) в мача срещу Египет и по този начин ще се изправи срещу Тунис в двубой за 13-ото място на Световното първенство за младежи в Бразилия. До момента Лъвчетата могат да се похвалят с две победи и пет поражения от гастрола си в Южна Америка.

Египет започна двубоя силно и на първото техническо прекъсване имаше преднина от три точки. Авансът на Фараоните се запази до 10:7, когато на сервис за Лъвчетата застана влезлият като резерва Пламен Драгиев. Благодарение на неговия начален удар флот нашите обърнаха резултата до 11:10, а четворката дори записа ас. Българите съумяха да дръпнат с три точки в най-подходящия момент, а именно в края на гейма при 22:19. След няколко разменени точки атака на Венци Трифонов през центъра записа официално частта на сметката ни.

Съперникът ни отново започна уверено гейма и поведе с 3:0, българите обаче съумяха да обърнат резултата още на първото технимеско прекъсване при 8:7....