Аарън Рамзи донесе късна победа на Арсенал на "Велодром" - SportVox

снимка: AP Photo/Claude Paris

Отборът на Арсенал спечели скъпоценни три точки при визитата си на Марсилия в очаквания с най-голям интерес сблъсък от днешната програма на Шампионската лига. В двубой от Група F момчетата на Арсен Венгер спечелиха с 1-0 на „Стад Велодром“ след гол в последните секунди на Аарън Рамзи.

През първата част двубоят бе равностоен, като „топчиите“ имаха много леко предимство. Единственото реално чисто положение за гол бе именно пред англичаните, след като в 21-ата минута Робин Ван Перси стреля с глава след центриране от корнер, но Манданда изби удара му.

След почивката двата състава продължиха да играят много внимателно, мислейки повече за своята защита. Все пак в 64-ата минута Н’Кулу направи фрапантна грешка, топката стигна до Уолкот, но неговият шут от 7-8 метра бе спасен с крак от стража на марсилци. В последните секунди Ван Перси можеше да се разпише, но Манданда успя да затвори ъгъла си и да спаси шута на холандеца. Все пак в...