Янис Зику герой за ЦСКА във "Вечното дерби" - SportVox

Съставът на ЦСКА триумфира в 128-мото столично дерби срещу Левски с минималното 1-0 на стадион „Васил Левски“ пред около 8 000 зрители. Герой за „червените“ се оказа Янис Зику, който се разписа през първото полувреме в 26-тата минута. В края на мача пък треньорът на „сините“ Георги Иванов – Гонзо бе изгонен от главния съдия Таско Тасков.

Двубоят започна с натиск на ЦСКА, като още в петата минута „червените“ имаха шанс да открият резултата, но вратарят на Левски се намеси добре при удар на Зику. В 17-тата символичните домакини имаха претенции за дузпа за нарушение срещу румънеца, но съдията не спря играта. Последваха няколко шанса за гостите, преди в 26-тата минута „армейците“ да разпечатат своя съперник. Галчев центрира топката от корнер и Зику наказа отбраната на „сините“, вкарвайки за 1-0. Десет минути по-късно отново той имаше шанс да удвои попаденията си, но този път не успя да се ориентира добре в наказателното поле. В самия край на полувремето от Левски можеха да...