Брюж и Брага изхвърлиха Бирмингам от Лига Европа след сметкаджийско реми - SportVox

снимка: AP Photo/Yves Logghe

Отборите на Брюж и Брага завършиха наравно 1-1 в дербито на шестия кръг на Група H на Лига Европа и по този начин заеха първите две места в крайното класиране, изхвърляйки тима на Бирмингам от надпреварата.

Още в 16-ата минута португалците, които играха финал в турнира през миналия сезон, останаха с човек по-малко след директен червен картон на Елдерсон. Пет минутки след почивката Бьорн Флеминкс даде предимство на белгийците, а Евертон четвърт час по-късно изравни за „артилеристите“, пращайки ги в следващата фаза.

Английският Бирмингам надви тима на Марибор с минималното 1-0 в другия мач от групата. Победата за състезаващия се в Чемпиъншип британски клуб донесе Адам Рууни, който се възползва от асистенция на Нейтън Редмънд в средата на първото полувреме.