Славия обърна Монтана от 0:2 до 3:2 - SportVox

Снимка: BGvolleyball.com

Отборът на Славия победи като домакин Монтана с 3:2 (21:25, 27:29, 25:21, 25:15, 15:12) гейма в мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в столичната зала Панайот Пондалов.

С този успех Белите отбелязаха пета победа в първенството, но остават на девета позиция засега във временното класиране. Славистите имат еднакъв актив с КВК Габрово (пет победи и седем загуби), но габровци са осми с една точка в повече – 16 срещу 15 за столичани. Идентично е положението на тима на Монтана, който има еднакъв актив с Нефтохимик 2010 (Бургас) по шест победи и шест загуби, но монтанчани запазват шестото си място с една точка повече – 19 срещу 18 за бургазлии.

В този мач тимът на Славия поднесе неприятна изненада на съперника, като показа, че в собствената си зала играе за победа и се бори до край. След като изоставаха в резултата с два гейма, Белите не преклониха глави, а обърнаха мача от 0:2 до 3:2. Резултатът може би щеше да е още...