Срещата Катания - Рома прекратена заради силен порой (ВИДЕО) - SportVox

снимка: МARCELLO PATERNOSTRO/AFP/Getty Images

Срещата от 18-ия кръг на Серия А между Катания и Рома бе прекратена в 68-ата минута при резултат 1-1. Причината Паоло Талявенто да свири последния съдийски сигнал по-рано от предвиденото бе силният дъжд, който се изсипа над стадион „Анджело Масимино“.

Домакините започнаха по-добре и успяха да стигнат до попадение в 25-ата минута. Франческо Лоди центрира от корнер и Никола Легротале се разписа с удар с глава.

Радостта на „слоновете“, обаче, бе твърде кратка, след като четири по-късно „вълците“ изравниха резултата. Франческо Тоти изпълни ъглов удар и Даниеле Де Роси отправи изстрел с глава, оформяйки крайното 1-1.

В края на първото полувреме Гонсало Берхесио излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе блокиран в последния момент. След това Алехандро Гомес стреля опасно, но покрай вратата. След почивката футбол почти не се игра и в 68-ата минута съдията взе решение да прекрати срещата.