Замбия изненада фаворита Сенегал в Група А - SportVox

снимка: REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

Отборът на Замбия поднесе изненада още в първия ден на Купата на африканските нации, след като в късния мач от Група А надделя с 2-1 над фаворита Сенегал в Бата.

В 12-ата минута Емануел Маюка откри резултата, след като бе оставен непокрит и от 2-3 метра с глава вкара за 1:0 в полза на замбийците. Осем  по-късно Крис Катонго даде страхотен извеждащ пас за Райнфорд Калаба, който остана сам срещу вратаря Кундул, финтира го и вкара топката във вратата за 2:0.

През второто полувреме сенегалците се хвърлиха в постоянни атаки, но стигнаха само до почетен гол. Резервата Даме Н’Дойе реализира в 74-ата минута. Той се възползва от центриране на Гиран Н’Дав, пое топката на гърди отляво в наказателното поле и с прецизен шут вкара за крайното 1:2.