Пирин спечели "чисто" дербито на върха в Дупница - SportVox

снимка: BGvolleyball.com

Лидерът в Суперлигата Пирин Балканстрой постигна чиста победа като гост на преследвача Марек Юнион-Ивкони. В среща от 14-ия кръг пред препълнени трибуни в зала Спортна вицешампионите се наложиха с 3:0 (25:16, 25:21, 25:23) и вече водят в класирането с 6 точки преднина.

Началото бе равностойно само докъм петата точка, след което момчетата на Мирослав Живков дръпнаха с 11:5. Тяхната блокада, както обикновено беше на висота, а в същото време домакините сгрешиха цели 7 сервиса в първия гейм. Ас на Добромир Димитров и успешна блокада на Костадин Гаджанов донесоха последните две точки за Пирин в първата част, с които те затвориха при категоричното 25:16.

Във втория гейм гостите дръпнаха в резултата след първото техническо прекъсване, но малко преди второто със серия от хубави сервиси на Гьорги Гьоргиев Марек почти стопи аванса на Пирин. Подопечните на Найден Найденов подобриха малко играта си на блокада, но пък увеличиха непредизвиканите...