Реал Мадрид с нова крачка към титлата след 1:0 над Хетафе (ВИДЕО) - SportVox

снимка: REUTERS/Juan Medina

Отборът на Реал Мадрид направи поредната крачка към титлата в Испания, след като в двубой от 21-ия кръг на Примера дивисион надделя с минималното 1-0 като гост на Хетафе.

Още в деветата минута Кристиано Роналдо стреля силно, но Мигел Анхел Моя изби. В 18-ата след центриране от корнер Серхио Рамос стреля с глава в далечния ъгъл за 1-0. Осем след това Кака можеше да удвои, но шутира над напречната греда. В 35-ата минута Роналдо пробва удар от фаул, но стражът на домакините спаси вратата си.

През втората част „лос меренгес“ продължиха да изчакват удобен момент за второ попадение, с което да убият интригата. Моя отново спаси изстрел на Роналдо след час игра, а малко след това Бензема шутира в аут. В 78-ата резервата Гонсало Игуаин напредна в наказателното поле и шутира диагонално, но вратарят на „сините“ отново се намеси добре.

С този успех Реал Мадрид записа 18-а победа в Примера и вече  е временно на цели десет точки пред...