Юве се дъни срещу слабак, "Ла Виола' би Удине в голово шоу - SportVox

снимка: TIZIANA FABI/AFP/Getty Images

Лидерът в Серия А – Ювентус, пропусна да увеличи преднината си на върха на класирането, след като изненадващо завърши наравно 0-0 със Сиена като домакин. По този начин „бианконерите“ остават на една точка пред Милан, но имат и мач по-малко. Момчетата на Антонио Конте могат да се сърдят само на себе си, след като изпортиха дузина положения. Най-активен в пропуските бе Алесандро Матри, а Андреа Пирло и Артуро Видал също не съумяха да се разпишат от чисти позиции.

В друг интересен мач, Фиорентина надви Удинезе с 3-2. Гостите успяха да открият резултата в 14-ата минута след чудесна контра, при която Ди Натале получи пас от Армеро и от чиста позиция наказа стража на „виолетовите“. В 38-ата Мехди Бенатия игра с ръка в пеналтерията и реферът посочи бялата точка, а Стефан Йоветич отбеляза дузпата за 1-1. Десетина минутки след почивката „Ла Виола“ направи пълен обрат, след като Касани засече подаване на Паскуал и с глава прати топката в...