Дунав с Купата на България за трета поредна година - SportVox

снимка: BGbasket.com

Тимът на Дунав 8806 спечели турнира Купа Оргахим България за трети пореден път, след като победи Нефтохимик 2010 с 81-75 във финалния мач. Домакините на тазгодишното издание на турнира изиграха страхотен мач и заслужиха трофея си, а триумфът им прати в екстаз феновете, препълнили до краен предел зала „Дунав” в Русе. Те срещнаха сериозна съпротива от противника, а интригата се запази до края и този финал се превърна в баскетболен празник. За русенки това е трети пореден трофей от турнира, след като те спечелиха и предишните две издания. За бургазлийки пък това е втори пореден комплект сребърни медали, а преди това те имат две поредни трети места. За последно тимът бе на върха в турнира през 2008-а година.

Първите 3-4 минути във „врящата” зала „Дунав” бяха доста равностойни, а в следващите атаки бургазлийки успяха да си създадат минимална преднина от 3-4 точки до средата на първата четвърт. След 5 точки на Ейдриен Джонсън и Шарел Алън обаче...