Десет "грънчари" продължават на четвъртфинал във FA Cup - SportVox

снимка: AP Photo/Sang Tan

Отборът на Стоук Сити се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като се наложи с 2-0 при визитата си на нискоразрядния Кроули Таун, въпреки че игра почти цял мач с човек по-малко.

Още в 15-ата минута известният със силните си тъчове Рори Делап бе изгонен с директен червен картон, след като извърши груб фаул срещу бранител на домакините.

Малко преди почивката гостите получиха дузпа, след като Райън Шоукрос бе съборен в наказателното поле. Джонатан Уолтърс бе точен от бялата точка и даде предимство на „грънчарите“.

Само седем минути след началото на втората част Стоук реши всичко с второ попадение. Глен Уелън изпълни чудесен фаул към далечната греда, откъдето високият Питър Крауч нямаше проблеми да отбележи след удар с глава.