Милан отново начело в Серия А, Мунтари дебютира с гол - SportVox

снимка: AP Photo/Marco Vasini

Шампионът на Италия Милан се върна начело в Серия А, след като разби без проблеми тима на Чезена с 3-1 като гост. Срещата бе от 24-ия кръг на „калчото“, а след този успех „росонерите“ вече имат 50 точки, с една повече от втория Ювентус, който има мач по-малко.

Масимилиано Алегри реши да даде шанс за изява на три от новите попълнения на „червено-черните“ и Съли Мунтари, Джамел Месба и Макси Лопес започнаха като титуляри. Ганайският халф, за който това бе дебют с екипа на Милан, успя да открие резултата в 29-ата минута, след като вкара отблизо.

Само 120 секунди по-късно Урби Емануелсон удвои аванса на шампионите с хубав шут, реализирайки първото си попадение в „калчото“. Десет минути след почивката гостите решиха всичко, след като Робиньо се възползва от подаване на Абате и отбеляза за 3-0. В 65-ата „водните кончета“ намалиха пасива си след гол на полузащитника Даниел Пудил.

Отборът на Рома също постигна успех днес, след...