Дженоа измъкна точка от Парма с гол в 96-ата минута - SportVox

снимка: AP Photo

Отборите на Дженоа и Парма завършиха наравно 2-2 на „Луиджи Ферарис“ в ранния съботен мач от 25-ия кръг на Серия А.

Срещата започна прекрасно за гостите, след като още в шестата минута Масимо Гоби откри резултата след изстрел извън наказателното поле. Осем след почивката „дуковете“ удвоиха предимството си след попадение на Серджо Флокари. Себастиан Джовинко отправи опасен шут, който стража на домакините изби, но Флокари бе на правилното място и добави за 2-0.

В 77-ата минута „грифоните“ получиха дузпа за игра с ръка на Франческо Модесто. Родриго Паласио стреля от бялата точка, но Миранте отрази изстрела му. Аржентинецът, обаче, се реваншира, вкарвайки отбитата топка за 1-2. В края на добавеното време Паласио се възползва от хубав пас на Хоркера и отбеляза за 2-2.

След това реми Дженоа се намира на десето място с 31 точки, докато Парма заема 13-а позиция с 29 пункта.