Русия удари Дания като гост, Словакия се справи с Турция - SportVox

снимка: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images

Отборът на Русия победи тима на Дания с 2-0 в приятелска среща, играна на стадион „Паркен“ в Копенхаген.

Момчетата на Дик Адвокаат стигнаха до успеха след попадения преди почивката. Още в четвъртата минута Андрей Аршавин подаде към Роман Широков, който разстреля Томас Сьоренсен. В края на първото полувреме Аршавин получи пас от Юрий Жирков и гарантира победата на Сборная.

В друга интересна контрола тимът на Словакия надви Турция с 2-1 като гост. Владимир Вайс и Мирослав Щох дадоха аванс от две попадения за словаците преди почивката, а пет минути преди края на мача Юмер Топрак отбеляза почетен гол за домакините.

Северната ни съседка Румъния стигна до равенство 1-1 срещу четвъртите в света Уругвай. Само след 120 секунди игра звездата на Наполи Единсон Кавани даде аванс на южноамериканците. Пет минути след почивката Богдан Станчу реализира изравнителното попадение за домакините.