Благо Георгиев взе "българското" дерби в Русия - SportVox

Отборът на Терек Грозни, където се подвизава отказалия се от националния отбор Благой Георгиев, взе трудна домакинска победа над последния Том Томск с 1:0 в среща от 33-ия кръг на руската Премиер лига.

Победното попадение за домакините бе дело на Асилдаров в 62-ата минута. За отбора от Чечня  Георгиев записа пълни 90 минути. За гостите от Томск официален дебют направи Пламен Николов, той започна титуляр и бе на терена до последния съдийски сигнал.

Преди изиграването на другите срещи Терек Грозни заема трета позиция в долната част на класирането с 35 точки, докато Том е последен с 21.

В другия ранен мач от днес тимът на Волга взе минимален успех от 1-0 над Спартак Налчик като домакин. Единственото попадение реализира Бенц в 61-ата минута.