Лацио и Удинезе с изненадващи загуби в Серия А - SportVox

снимка: Paolo Bruno/Getty Images

Отборът на Болоня продължава да впечатлява със силните си изяви срещу грандовете в италианския футбол, след като надделя с 3-1 при визитата си на Лацио на „Олимпико“ в мач от 27-ия кръг на Серия А.

Преди три седмици „рособлу“ смаза Интер с 3-0 като гост, а преди дни завърши наравно 1-1 у дома срещу Ювентус. Тази вечер Болоня поведе в резултата след десет минути игра, след като Даниеле Портанова бе най-съобразителен при един корнер и отбеляза за 1-0. В 28-ата гостите поведоха с 2-0 след попадение на Алесандро Диаманти, а малко преди почивката положението на римляните стана още по-тежко, след като Матусалем получи червен картон за удар срещу съперник.

Все пак, обаче, макар и с десет души „орлите“ намалиха пасива си в 55-ата минута след автогол на Рубин. Само 120 секунди по-късно Лацио остана с девет футболисти след червен картон на Алваро Гонсалес за грубо нарушение. Малко след това Рене Кърхин сложи точка на спора, след като...