Милан доближи титлата след успех в Парма, Урби с невероятен гол (ВИДЕО) - SportVox

снимка: GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images

Шампионът на Италия Милан направи поредна крачка към дублиране на своята титла от миналата година, след като спечели трудното си гостуване на Парма с 2-0 в първи мач от 28-ия кръг на Серия А.

„Росонерите“ започнаха перфектно двубоя, след като още след четвърт час игра получиха дузпа за игра с ръка на Кристиан Дзакардо. Златан Ибрахимович отбеляза безкомпромисно от бялата точка, давайки аванс на гостите.

Десет минути след почивката Урби Емануелсон отбеляза феноменално попадение при една перфектна контра на Милан. Холандецът получи пас от Ночерино в центъра на терена, премина през двама съперници, след което финтира и вратаря на „дуковете“, за да отбележи за крайното 2-0.

С този успех Милан увеличи актива си на 60 точки и вече има аванс от седем пункта пред Ювентус, който по-късно тази вечер има тежка визита на Фиорентина.