Литекс запази шансове за титлата след успех на "Тича" - SportVox

Шампионът Литекс продължава да мечтае за нова титла в България, след като надделя с минималното 1-0 при визитата си на коравия Черно море на „Тича“ в мач от 20-ия кръг на А група.

Домакините започнаха по-активно мача и в 17-ата минута Илко Пиргов увисна при едно центриране и последва шут на Камазола, който, обаче, бе спасен от вратаря. До почивката играта бе доста слаба и до чисти възможности пред двете врати не се стигна.

Десет минути след почивката момчетата на Христо Стоичков откриха резултата, след като Георги Миланов намери на дъгата на наказателното поле Христо Янев, който преодоля бранител и прати топката във вратата на Денчев.

В 76-ата минута Пиргов спаси един изстрел и топката стигна до Георги Илиев, който стреля към опразнената мрежа, но шутът му бе блокиран с тяло от Максим Жос. Седем след това Илиев отправи удар от фаул, но стражът на ловчанлии отново опази вратата си суха.

След тази победа Литекс вече има 41 точки и остава на седем от...