Пирин и Марек стигнаха до финала на Суперлигата! - SportVox

снимка: BGVolleyball.com

Отборът на Пирин Разлог детронира шампиона ЦСКА, след като в решителния трети полуфинален мач надделя над „армейците“ с 3-1 (25-20; 25-19; 23-25; 25-15) гейма като домакин. По този начин момчетата на Мирослав Живков се класираха за финала след 2-1 успеха, а в спора за златото ще срещнат състава на Марек Юнион Ивкони.

В първите две части домакините бяха убедителни, като в откриващия гейм разложани успяха да дръпнат с 16-12 при първото техническо, но след това гостите намалиха пасива си до 18-19. Все пак, Пирин показа здрави нерви и се поздрави с победата след 25-20. Във втория гейм интрига нямаше, след като отборът от Разлог поведе рано-рано с голям аванс и взе частта с категоричното 25-19.

Третият гейм за ЦСКА започнаха разпределителят Георги Сеганов и центърът Стоян Самунев. Ситуацията на полето не бе по-различна от първите две части и Пирин поведе с 5:2. В този момент обаче на полето на мястото на Джейсън Холдейн в ролята на...