Хетафе смаза Севия с 5:1 (ВИДЕО) - SportVox

Отборът на Хетафе смаза тима на Севия с 5-1 в последния мач от 33-ия кръг на Примера дивисион, игран на „Колисеум Алфонсо Перес“.

Развоят на срещата не предвещаваше подобен край, след като в 19-ата минута Негредо се възползва от пас на Троховски и отбеляза за 1-0 в полза на андалусийци. В 35-ата Мигел Торес вкара отблизо след грешка в защитата на гостите при едно изпълнение на корнер.

След почивката на терена имаше само един отбор – този на мадридчани. В 49-ата минута Мехди Ласен даде аванс на Хетафе след страхотен шут от дъгата на наказателното поле. В 63-ата Риос проби отлично в пеналта и подаде към Мику, който с лекота реализира за 3-1. В рамките на само 120 секунди – между 69-ата и 71-та минута, домакините стигнаха до още два гола, които бяха дело на Риос и Мику, за да спечелят с разгромното 5-1.

След тази победа Хетафе вече е 11-и с 45 пункта, докато Севия се смъкна на девето място също с 45 точки, но и двата отбора остават на три от петата позиция.