Благо Георгиев с гол в Русия - SportVox

Бившият български национал Благой Георгиев се разписа за равенството 1:1 на Терек с Ростов в мач от 41-ия кръг на руската Премиер лига.

Домакинтие от Ростов поведоха още в 3-ата минута с гол на Роман Адамов, но след това гостите засилиха играта си и заслужено изравниха. Георгиев бе точен в 39-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле. Топката попадна в него, след като се отби в защитник на домакините.

Отборите на Том и Амкар завършиха наравно 0-0 в друг мач от кръга. За домакините не игра контузеният Пламен Николов, а за гостите като титуляри започнаха Захари Сираков и Георги Пеев. Защитникът  записа цял двубой, а халфът бе заменен в края.

Краснодар надделя с 2-1 над Волга след две попадения на Мовсисян преди почивката. За гостите Каряка отбеляза почетния гол от дузпа през втората част. Маркос Абреу и Жоазиньо започнаха в стартовите 11 на домакините, като португалецът игра 90 минути, а бившето крило на Левски бе сменен в...