Федерер с нова крачка към титлата в Мадрид - SportVox

снимка: JAVIER SORIANO/AFP/GettyImages

Роджър Федерер се класира за осми пореден път за полуфиналите на Мастърса в Мадрид, след като в мач от четвъртфиналите на тазгодишното издание на турнира се наложи с 6-4 6-4 над Давид Ферер, записвайки 13-а победа от 13 срещи с испанеца.

Всъщност единственият случай, в който Федерер не е достигал до полуфинал в испанската столица, бе в дебютното му участие преди десет години, а след това неизменно достига поне до тази фаза на турнира. До този момент има четири финала, половината от които спечелени, а в опит да се класира за пети ще се изправи срещу Янко Типсаревич, който по-рано днес детронира шампиона Джокович.

Припомняме ви, че ако Роджър триумфира с трофея, ще изравни Рафаел Надал по брой спечелени титли на Мастърс турнири (20), а освен това ще изпревари испанеца в ATP ранглистата, измествайки го от втората позиция.

Днешният двубой започна с маратонски гейм, в който Ферер допусна три поредни двойни грешки,...