Дортмунд с дубъл в Германия след 5:2 над Байерн във финала за Купата - SportVox

снимка: REUTERS/Thomas Bohlen

Отборът на Борусия Дортмунд стигна до дубъл в Германия, след като спечели Купата на страна след феноменална победа с 5-2 над финалиста в Шампионската лига Байерн Мюнхен. По този начин момчетата на Юрген Клоп записаха трети пореден успех над баварците през този сезон.

Само след 180 секунди игра „жълто-черните“ успяха да открият резултата, след като Роберт Левандовски бе изведен очи в очи с Мануел Нойер, след което подаде към Шинджи Кагава, който на празна врата отбеляза за 1-0. В 25-ата минута мюнхенци получиха дузпа, която Ариен Робен не пропусна и изравни за 1-1. В 34-ата стражът на Борусия бе заменен принудително заради травма и на негово място се появи 23-годишният австралиец Мичъл Лангерак.

Тимът от Дортмунд нанесе съкрушителния си удар в края на първата част. В 41-ата минута Блашчиковски бе препънат от Боатенг и последва дузпа и за момчетата на Юрген Клоп. Централният бранител Матс Хумелс отбеляза и даде нов аванс на своя...