Монтана изненада Славия в края - А-група

Славия и Монтана не се победиха в мач от 29-ия кръг на „А" група. Двата тима завършиха при резултат 1:1 на стадиона в квартал „Овча Купел".

„Белите" могат горчиво да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като водеха в резултата до 92-ата минута. С гол в последните секунди на мача, реализиран от Мирослав Антонов, гостите успяха да отмъкнат една точка. Срещата започна равностойно. До 15-ата минута липсваха каквито и да е опасни положения пред двете врати. Първата възможност бе създадена от гостите, след като Мичев прехвърли вратата на „белите" със силен изстрел.

В 37-ата минута, Златинов пусна към Романов, който овладя перфектно и отправи точен изстрел във вратата на Монтана, отбелязвайки за 1:0. Минута преди края на първото полувреме, гостите имаха претенции за неотсъдена дузпа. Недоволството на монтанчани дойде след като Миро Антонов влезе в наказателното поле и малко преди да отправи удар бе бутнат от защитник на Славия. Съдията Христо Ристосков обаче...