Куба нанесе първа загуба на Турция в Гран При - SportVox

Отборът на Куба приключи с три победи участието си в първия турнир от женската волейболна Гран При в корейския град Бусан. В последния си мач в Група Ц момичетата от Острова на свободата нанесоха първа загуба на Турция, постигайки успех с 3-1 (25-20; 21-25; 25-17; 25-20) гейма.

Най-резултатна за победителките днес бе Янелис Сантос Алене, която приключи мача с 19 точки, Росана Гийл Рамос се отличи със 17 пункта, а Уилма Салас Росел завърши с 15. За турския състав Полен Услупехливан реализира 16 точки, докато Нериман Йозсой наниза 14.

В другата среща в Бусан Япония нанесе трето поредни поражение на домакините от Корея, след като надделя с 3-1 (25-19; 23-25; 25-19; 25-22) гейма. Маико Кано бе най-добра за победителките с 20 точки, а Ерика Араки добави още 16. За Корея Хий-Джин Ким приключи с 18.

В най-безинтересната Група А в Макао, Китай стигна до триумфа, след като записа трета победа, надигравайки Тайланд с 3-1 и по този начин излезе начело в класирането с...