"Лъвовете" с неприятна загуба от САЩ, срещат Полша в полуфиналите - SportVox

Националният отбор на България по волейбол записа неприятна загуба с 0-3 (21-25; 16-25; 17-25) гейма във втората си среща от Група Е на Финалите на Световната лига в „Арена Армеец“. По този начин „лъвовете“ финишираха на второ място в класирането и утре ще спорят с тима на Полша в полуфиналите.

Срещата започна с леко предимство на американците, които поведоха с 8-6 при първото техническо, а след него гостите дръпнаха с 11-7 и Найден Найденов взе таймаут. С ас на Вальо Братоев и блок на Алексиев домакините намалиха пасива си до 11-12. Разликата от една точка се запази до второто техническо, а след него САЩ дръпна с 20-17 след две наши грешки и Найденов поиска нова почивка. Последва атака в антената на Валентин Братоев и 17-21, което накара селекционера ни да пусне в игра Скримов. До края Щатите задържаха преднината си и спечелиха гейма с 25-21.

Втората част почна добре за „лъвовете“, които поведоха с 4-2, но серия от грешки доведе до обрат на американците и 6-4 за...