Силите на Цвети не стигнаха за 1/2-финал

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби мача от 1/4-финалите на турнира в Бастад, Швеция, от Полона Херцог с 6:3, 5:7, 4:6 след 2 часа и 23 минути игра. Пловдивчанката допусна обрат в срещата, след като поведе в сетовете и не успя да се класира за следващия кръг, където щеше да спори за място на финала.

В началото на мача двете тенисистки взимаха подаванията си, като Цвети срещна известни трудности само в третия гейм, когато поведе с 40:0, но загуби три поредни точки. Все пак пловдивчанката не допусна да се стигне до брекпойнт и взе сервис-гейма си. Точно тя първа получи възможност за пробив. В осмия гейм при резултат 4:3, Цвети поведе с 40:15 и си спечели два скрити сетбола. Макар че словенката ги отрази и спаси и третия брекпойнт на българката, Пиронкова все пак не допусна грешка при четвъртата си възможност за пробив и направи резултата 5:3. Когато сервира за сета в следващия гейм, Цвети беше безкомпромисна и даде само една точка на съперничката си, при това...