Берое падна от Светкавица в представянето си - SportVox

Отборът на Берое претърпя изненадващо поражение с 1-2 от Светкавица в представянето си преди началото на новия сезон в „А“ група. Двубоят се игра на Градския стадион в Стара Загора, където ремонтите продължават.

Заралии бяха по-активни в началото, но „мълниите“ удариха в 18-ата минута. Валери Михайлов откри за гостите след добра контраатака. Тимът от „Б“ група поведе с 2:0 само 120 секунди след това, когато след центриране в наказателното поле на Берое се получи разбъркване, а най-съобразителен бе Антон Тодоров, който прати топката във вратата на Акалски.

Домакините намалиха пасива си в 30-ата минута, когато Мартинс получи хубаво извеждащо подаване, след което финтира вратаря Георгиев и пусна към Иво Иванов, който отблизо намали. През втората част двамата треньори направиха много смени, които свалиха качеството на мача. След почивката Каядо на два пъти имаше възможност да се разпише, но пропусна. Заралии изпуснаха и още няколко положения и така резултатът се запази...