Славия с първи успех в А група след 2:1 над Монтана - SportVox

Отборът на Славия записа първа победа през новия сезон в А група, след като надделя с 2-1 над тима на Монтана като домакин в среща от втори кръг.

„Белите“ откриха резултата след само четири минути игра, след като Радослав Димитров центрира чудесно към Жуниньо, който с удар с глава направи безпомощен Ивайло Яначков. В 31-ата Здравко Лазаров се откъсна очи в очи срещу стража на гостите, но не успя да го преодолее. Малко преди почивката „Славата“ искаше дузпа за фаул срещу Петър Петров, но реферът даде симулация на крилото, което бе задържано от Живко Желев.

Седем минути след началото на втората част Янко Сандански засече с глава центриране от корнер на Лазаров и удвои аванса на своя тим. Само пет по-късно Петров се възползва от пас на Мичев и намали изоставането на гостите. В 65-ата Калоянов имаше шанс да върне предимството от два гола на столичани, но стреля неточно от дъгата на пеналта.

С този успех Славия записа първи три точки и се изкачи до средата на...