Жуниор Мораес с първи гол за Металург в Украйна - SportVox

Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораес реализира първия си гол в украинското първенство, а неговият тим Металург Донецк завърши наравно 1-1 срещу Таврия в мач от шести кръг.

Бразилският нападател откри резултата още в деветата минута след точно изпълнение от бялата точка. Секунди преди края на мача гостите стигнаха до точката след гол на Назаренко, също от дузпа.

Мораес бе заменен в 76-ата минута, а като титуляри за домакините започнаха още бившият национал Велизар Димитров и екскрилото на Левски Зе Соареш. Вили бе сменен след час игра, а Зе още на почивката. С 90 минути се отчете Грегъри Нелсън.

След това реми тимът от Донецк е на 13-а позиция в класирането с пет точки, докато Таврия е на девето място със седем.