Спортни новини: Челси победи Рединг с гол от засада

На "Стамфорд Бридж" и съдиите помагат. Фернандо Торес Челси е на върха в класирането след победата над Рединг.Срещата започна очаквано с натиск на домакините, които откриха резултата от дузпа в 18-ата минута реализирана от Франк Лампарт. Това не стресна гостите и те бързо вкараха две попадения чрез Павел Погребняк в 25-ата и Дани Гътри в 29-ата минута, като за втория гол основна вина имаше вратаря на Челси Петер Чех. Така резултата остана непроменен до 69-ата минута, когато Гари Кейхил изравни, а стражът на Рединг Адам Федеричи не се намеси добре. В 81-ата минута пък бе зачетен гол на Фернандо Торес, който отбеляза от засада.Последното попадение дойде в самия край на мача, когато вратаря на Рединг се бе включил при изпълнение на ъглов удар при, което Иванович оформи и крайното 4:2

Мениджърът на Челси Роберто Ди Матео: "Това е много забавна игра за привържениците. Започнахме много добре, със сигурност, но се дръпнахме малко назад, което даде възможност да ни изравнят...