Интер и Наполи с "класически" старт в Серия А - SportVox

Отборът на Интер започна с победа участието си в новия шампионат на Серия А, след като в среща от 1 кръг на „калчото“ надви с 3-0 като гост новака Пескара.

Момчетата на Андреа Страмачони решиха всичко с два бързи гола още през първата част. В 17-ата минута Снайдер се възползва от подаване на Милито и с изстрел с левия крак преодоля стража на домакините. Само 120 секунди след това Милито получи пас от дебютанта Антонио Касано и от няколко метра вкара за 2-0. Девет минути преди последния съдийски сигнал резервата Фелипе Коутиньо отбеляза за 3-0.

Отборът на Наполи също започна с класически успех атаката на „скудетото“, след като надделя с 3-0 при визитата си на Палермо. Гостите откриха резултата в края на първата част след гол на Марек Хамшик и асистенция на Кристиан Маджо.  В последните десет минути на срещата Маджо и Единсон Кавани също се разписаха и оформиха победата на своя тим.

Римските отбори започнаха разнопосочно своята кампания. Лацио победи с 1-0 като...