Жуниор Мораес с нов гол в Украйна - SportVox

снимка: metallurg.donetsk.ua

Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораес продължава със силните си изяви в Украйна, след като донесе победата с 1-0 на своя Металург Донецк при визитата на Карпати в среща от осмия кръг на Премиерлигата.

Мачът започна много лошо за домакините, които са водени от Николай Костов, след като още в 12-ата минута Касян бе изгонен с директен червен картон. В 59-ата Мораес отбеляза единствения гол в двубоя и вече има три попадение в украинския елит.

Нападателят записа 90 минути за Металург, а почти цял мач игра и Зе Соарес. Грегъри Нелсън влезе като резерва в 56-ата минута, докато Велизар Димитров не взе участие в срещата.

След този втори пореден успех като гост тимът от Донецк вече има 11 точки и се придвижи до седмата позиция. Карпати е на 12-о място с осем пункта.