Локо Сф се разправи с Етър - две греди и локва спасяват виолетовите от погром (ГАЛЕРИЯ)

Локомотив (София) постигна безапелационна победа с 3:0 над гостуващия Етър в мач от 5-ия кръг на "А" група. Железничарите домакинстваха на стадион "Георги Аспарухов". На два пъти за Локо се разписа Даниел Пеев, а едно попадение добави Георги Христов.

Това бе най-малкото, с което се отърваха виолетовите, тъй като на два пъти гредите ги спасиха от ново попадение, а веднъж на помощ се притече и локва пред голлинията.

Още във втората минута Георги Христов стреля опасно с глава, но топката мина над вратата, а малко по-късно Етър отговори с изстрел на Пивати от 5 метра, но Галев спаси. В 23-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, когато Даниел Пеев засече с глава центриране от корнер на Марчо Дафчев, но уцели напречната греда. Десет минути по-късно и Георги Христов нацели гредата.

Така се стигна до 35-ата минута, в която железничарите откриха резултата. Димитър Телкийски бе съборен в наказателното поле и Пеев реализира от дузпа.