Бердих започна с победа в Токио

Поставеният под номер две Томаш Бедрих победи Беноа Пер от Франция с 6:1, 7:6(6) в мач от първия кръг на турнира в Токио. Чехът използва силния си сервис и показа добра игра от на основната линия и в крайна сметка се наложи над съперника си след 1 час и 44 минути игра. Бердих поведе с 5:0 в първия сет, след като направи пробиви във втория и четвъртия гейм. Във втората част играта бе по-равностойна, но отново чехът стигна първи до пробив за 3:2. Малко по-късно обаче французинът успя да изравни резултата и така сетът навлезе в тайбрек, който Бердих спечели трудно с 8:6 и си осигури място в следващия кръг, където ще срещне победителя от двубоя между Алехандро Фaя у Томаш Белучи.

В други мачове от първия кръг на турнира днес 7-ят в схемата Станислас Вавринка се наложи над Хироки Мория със 7:5, 4:6, 6:4, а Лукаш Лацко победи Алберт Рамос с 6:0, 6:2.