Алмагро спря устрема на Хюит в Стокхолм

Поставеният под номер 3 в основната схема Николас Алмагро (Испания) се класира за 1/2-финалите на турнира в Стокхолм, след като победи с 6:1, 6:4 бившия лидер в световната ранглиста Лейтън Хюит (Австралия). Въпреки че опитният австралиец показа характер във втория сет и изравни до 4:4, след като изоставаше с пробив, той изпусна още веднъж подаването си в частта и се предаде след 66 минути игра.

От своя страна, Алмагро вече има 55 победи и 19 загуби през сезона. Испанецът продължава да мечтае за първи път в кариерата си да участва на заключителния турнир на ATP, като в момента заема 10-ата позиция в класацията South African Airways ATP Rankings Race To London. Следващият съперник на 27-годишния Алмагро ще бъде победителят от 1/4-финалната среща между шестия поставен Михаил Южни (Русия) и втория Томаш Бердих (Чехия).

До 1/2-финалите в Шеция достигна и седмият в схемата Маркос Багдатис (Кипър), който се наложи с 6:3, 7:6(4) за 89 минути срещу Рикардас Беранкис (Литва). Той ще...