Нефтохимик нанесе първа загуба на Монтана в Суперлигата, Пирин обърна Арда - SportVox

Отборът на Монтана допусна първа загуба в Суперлигата, след като записа поражение при гостуването си на Нефтохимик 2010 в Бургас. Домакините биха с убедителното 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) гейма в среща от четвъртия кръг.

Топреализатор на двубоя стана диагоналът на бургазлии Георги Петров, който наниза цели 22 точки. Неговият колега в състава на Монтана Александър Горбатков бе най-резултатен за своя тим с 14 пункта.

В другия мач от деня финалистът от миналия шампионат Пирин Балканстрой победи Арда Кърджали в Разлог с 3:1. Гостите изненадващо взеха първия гейм с 25:22, но след това домакините взеха своето след 25:19, 25:22 и 25:20.

Невен Нешев стана топреализатор на мача с впечатляващите 25 точки. За победителите най-резултатен бе младежкият национал Розалин Пенчев с 18 точки, три от които директно от сервис.

В събота са мачовете Виктория Волей – Левски Волей и Марек Юнион Ивкони – Славия. В неделя КВК Габрово приема ЦСКА.