Дерби нямаше, Байерн размаза Хамбургер ШФ (видео)

Очакваното дерби между Хамбургер ШФ и Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата не се състоя, тъй като гостите отнесоха своя съперник с класическото 3:0. Бастиан Швайнщайгер (40'), Томас Мюлер (48') и Тони Кроос (53') реализираха три от многото положения за баварците, с което тимът се реваншира за загубата си с 1:2 от Байер (Леверкузен) преди седмица. Така отборът на Юп Хайнкес увеличи на 7 точки аванса си на върха пред Шалке 04 и Айнтрахт (Франкфурт), които този кръг допуснаха грешки.

Домакините от Хамбург си останаха само със заканите за нещо сериозно срещу Байерн. След сравнително равностойни първи минути мюнхенци постепенно наложиха превъзходството си. Така се стигна до 40-ата минута, в която Кроос излезе сам срещу Рене Адлер, но не успя да го преодолее. Германският национал обаче запази хладнокръвие и центрира към оставение непокрит Швайнщайгер, който с глава беше точен за 1:0.

В началните няколко минути на второто полувреме Байерн нанесе своя удар, с което реши мача. В 48-ата...