Това ли е поредното бижу в школата на Аякс? (видео)

Футболната школа на Аякс неслучайно има репутацията на една от най-добрите в света. Холандският гранд постоянно дава шанс на млади играчи и при победата с 2:0 срещу Снеек в турнира за Купата на Холандия в сряда, първия си гол за тима от Амстердам отбеляза тийнейджърът Виктор Фишер. 18-годишният датски нападател откри резултата с гол в 74-ата минута.

Роденият на 9 юни 1994 година е привлечен в школата на Аякс през 2011 година, след като дотогава играе последователно в юношеските формации на АГФ и ФК Мидтиланд в родината си. На 20 октомври тази година той дебютира за първия тим на Аякс в Ередивизи, влизайки в игра в 84-ата минута при равенството 3:3 с Хераклес Алмеро. Ето, че десетина дни по-късно той е титуляр в мач за Купата и вече може да се похвали с първи гол с фланелката на Аякс.