Марек със страхотна първа победа в Шампионската лига! - SportVox

Отборът на Марек Юнион Ивкони записа първа победа в Група Ф на Шампионската лига, след като надигра с 3-1 (26-28; 25-23; 25-20; 25-19) гейма като домакин тима на КАИ Теруел в среща от третия кръг, играна в „Арена Самоков“.

Дупничани заслужаваха да запишат чист успех тази вечер, но в края на първата част допуснаха необясним срив. Момчетата на Найден Найденов поведоха с 24-20, но вместо да спечелят загубиха гейма с 26-28.

В следващите три части българските шампиони показаха много по-добра игра и съумяха да направят пълен обрат, за да грабнат трите точки след 25-23; 25-20 и 25-19.

Феноменален мач за дупничани изигра Тодор Вълчевм който наниза 32 точки, докато Дмитрий Бахов добави още 13.

След този успех Марек излезе на трето място в класирането с три точки, а испанският първенец е на дъното с една. Нолико е лидер с девет пункта, а Аркас има пет. На 21 ноември дупничани ще върнат визитата на КАИ Теруел.