Монтана 2003 с категорична победа над Рилецо

Бронзовите медалистки от Монтана 2003 записаха нова победа в НБЛ-жени, след като тази вечер се наложиха при гостуването си на Рилски спортист в Самоков с категоричното 73:48 в среща от VIII кръг на първенството.

Радостина Славова-Нанева се отличи с „дабъл-дабъл” за победителките – 28 точки и 12 борби, а Радмина Нешева-Димитрова и Камелия Михалкова приключиха съответно с по 12 и 11 точки.

Цветелина Николов беше най-резултатна за Рилецо с 14 точки, а Кристина Пейчинова и Анне Фаръл добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Още през първата четвърт възпитаничките на Славко Димитров демонстрираха, че са по-класният от двата отбора на терена и без особен проблеми стигнаха до двуцифрен аванс – 27:14.

През вторите десет минути гостенките намалиха оборотите и решиха, че всичко в този мач е приключило. Това бе моментално наказано от тима на Рилски спортист, който спечели втората четвърт със 17:12 и намали изоставането си след 20 минути игра – 31:39.