Левски отнесе Пирин и излезе начело в Суперлигата - SportVox

Снимка: Sportmedia.tv

Отборът на Левски спечели един от най-интересните мачове от седмия кръг на Суперлигата, след като надделя с категоричното 3-0 (25:19, 25:22, 25:20) гейма при домакинството си на Пирин Разлог.

„Сините“ поведоха с 8-6 при първото техническо прекъсване, след което решиха всичко до втората пауза, довеждайки нещата до 16-11. До края гостите нямаше с какво да се противопоставят и домакините взеха първата част с 25-19.

Вторият гейм започна по-добре за Левски, но до техническото Пирин направи обрат и поведе с 8-7. До втората пауза резултатът набъбна до 15-1, но постепенно момчетата на Мартин Стоев се върнаха в гейма и изравниха за 18-18. В края опитните Цветанов и Стойков донесоха победата на „сините“ с 25-22.

Третата част стартира по-добре за Пирин – 8-5 при първото техническо прекъсване. Разликата от три пункта се запази до втората почивка, след което Левски отново изравни за 18-18, а до края бе по-добрият отбор и затвори мача в три...