Брилянтно изпълнение на Бандаловски в стил "Меси" осигури успех на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на Чавдар (Етрополе) в първи 1/8-финален мач от турнира за купата на България и напрактика се класира за следващата фаза на надпреварата. Попаденията за гостите от София вкараха Мишел Платини и Анисе. С основна заслуга за гола на бразилеца обаче бе Иван Бандаловски, който в 29-та минута преодоля четирима противникови футболисти по дясното крило и сервира топката на Платини, а той без забавяне с топовен шут от 8-9 метра разстреля Николов.

Срещата се игра пред пълни трибуни. Армейските фенове бяха препълнили сектора за гости и поне 200 от тях изгледаха мача от поляната до клетката.   Гостите започнаха по-активно двубоя и още в 6-ата минута създадоха първото опасно положение. Венков бе изведен по лявото крило и центрира остро, но никой от съотборниците му в предни позиции не успя да засече топката, която мина успоредно на голлинията. В 10-ата минута натискът на армейците като по чудо не доведе до гол. Тогава при центриране от фаул за грубо...